Strona główna

Biografia

Filmografia

Z prasy

Inne

Opowiadania

Kontakt


Andrzej B. Czulda

- Dziś sesja popularno-naukowa -


Jubileuszowy rok 40-lecia zakończenia II wojny światowej i odzyskania przez Polskę jej Ziem Zachodnich daje okazje do wielu okolicznościowych imprez, spotkań i konkursów sięgających do tamtych heroicznych dni, gdy żołnierze polscy i radzieccy forsowali Odrę, nieśli wolność naszej Ojczyźnie okupując to swą krwią i życiem. Do tej tematyki sięgnęli też organizatorzy sesji popularno-naukowej, jaka odbędzie się
dziś (czwartek) w Dębnie w sali kina “Przedwiośnie”. O godzinie 10 nastąpi jej otwarcie, następnie zebrani wysłuchają komunikatów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Juliusza Słowackiego oraz referatów: “Wyzwolenie i kształtowanie władzy na Ziemiach Odzyskanych” doc. dr hab. Arkadiusza Ogrodowczyka oraz “przeobrażenie społeczno-gospodarcze na Ziemiach Odzyskanych” dr Henryka Szczepańskiego. Po części referatowej nastąpi dyskusja, zebrani obejrzą też film “Dębno Lubuskie w 40-leciu”.
Do komitetu organizacyjnego wchodzą przedstawiciele instancji partyjnej, Towarzystwa Miłośników Dębna i Dębnowskiego Ośrodka Kultury. Organizatorzy zachęcają – zwłaszcza młodzież – do licznego udziału w sesji.
(ada)

 

 

 

 


Project by Betinho
Wszelkie prawa zastrzeżone