Strona główna

Biografia

Filmografia

Z prasy

Inne

Opowiadania

Kontakt


Andrzej B. Czulda

- Film o Starym Cmentarzu sfinansuj± ambasadorzy? -
 

Ambasadorzy Niemiec i Rosji w Polsce będ± współfinansować realizację filmu o Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej? Jest szansa. Pierwsz± łódzk± firm±, która zadeklarowała pomoc, jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „Klepsydra”.
- Bardzo się cieszę, liczę, że zachęci to inne firmy do pomocy – mówi Andrzej Czulda, reżyser i pomysłodawca filmu.
Ewa Goczek, konsul honorowy RFN w Łodzi, obiecała, że zarekomenduje sprawę ambasadorowi Niemiec w Polsce i Fundacji Goethego. Pismo z pro¶b± o wsparcie trafiło też do ambasadora Rosji. Wraz z nim listy popieraj±ce realizację filmu od Wojciecha Szygendowskiego, wojewódzkiego konserwatora zabytków w Łodzi, i Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem przy ul. Ogrodowej.
Film ma pokazywać historię wielokulturowej Łodzi poprzez okazałe grobowce fabrykantów, którzy tworzyli niegdy¶ potęgę Łodzi. Ma to być opowie¶ć o Scheiblerach, Grohmanach, Geyerach. Jak żyli i pracowali, więc w filmie będ± migawki z wnętrz dawnych pałaców i fabryk. Produkcja może być wykorzystana przez miasto w celach promocyjnych, bo cmentarz przy ul. Ogrodowej ma mnóstwo cennych zabytków, m.in. neogotyck± kaplicę Karola Scheiblera.
Na realizację filmu potrzeba 190 tys. Zł. Reżyser ma obiecan± pomoc finansow± miasta, ale musi stan±ć do konkursu. Aby wzi±ć w nim udział, musi mieć tzw. finansowy wkład własny, około 60 tys. zł.
Szuka sponsorów gotowych pomóc w zamian za wymienienie ich firmy w czołówce filmu.
Monika Pawlak

 

 

 


Project by Betinho
Wszelkie prawa zastrzeżone