Strona główna

Biografia

Filmografia

Z prasy

Inne

Opowiadania

Kontakt


Andrzej B. Czulda

- Łódź gwiazdą filmu -
 

Nekropolis - film opowiadający o historii Łodzi poprzez pryzmat Starego Cmentarza ma nakręcić łódzki reżyser i scenarzysta Andrzej Czulda. Film miałby przedstawiać Łódź - wielokulturową i wielowyznaniową, a także osoby, które tworzyły nasze miasto. Punktem wyjścia do akcji filmu jest właśnie zabytek europejskiej klasy - Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej, gdzie spoczywają prochy założycieli i twórców fabrycznej Łodzi.

Patronat nad produkcją Nekropolis objął Tomasz Kacprzak, przewodniczący Rady Miejskiej - Będę czynił wszystko, co w mojej mocy, żeby nakłonić radnych - a w szczególności członków Komisji Kultury - do wspierania tego przedsięwzięcia - mówi przewodniczący.

Do takich działań szefa łódzkiego samorządu namawiał senator Maciej Grubski (PO) - Ten film jest świetną okazją do promocji naszego miasta w Europie i na świecie. Mam też nadzieję, że przyspieszy renowację zabytkowej kaplicy Scheiblera, która znajduje się na terenie cmentarza. Wcześniej już swoje zainteresowanie tym pomysłem promocyjnym Miasta wyraził Prezydent Jerzy Kropiwnicki. Na realizację produkcji potrzebna jest pomoc sponsorów - mówi senator. Projekt filmu zostanie zgłoszony do konkursu organizowanego przez Miasto. Do złożenia wniosku potrzebne jest uzbieranie, co najmniej 1/3 wkładu własnego. – Mam nadzieję, że Nekropolis zostanie docenione przez komisję konkursową i nie przegra z produkcjami fabularnymi, które nie mają wiele wspólnego z Łodzią - dodaje senator M. Grubski.

O wsparcie dla filmu przewodniczący T. Kacprzak, senator M. Grubski oraz reżyser A. Czulda apelują również do Prezydenta Miasta, Jerzego Kropiwnickiego - To powinna być nasza wspólna łódzka inicjatywa. - mówią - W pomoc przy wsparciu tej realizacji może włączyć się każdy.

Źródło informacji: Biuro Rady Miejskiej 

http://www.uml.lodz.pl/?str=119

 

 

 


Project by Betinho
Wszelkie prawa zastrzeżone