Strona główna

Biografia

Filmografia

Z prasy

Inne

Opowiadania

Kontakt


Andrzej B. Czulda

- Nekropolis w konkursie -
 

Projekt filmu "Nekropolis", opowiadającego o historii wielowyznaniowej Łodzi poprzez Stary Cmentarz złożono do konkursu organizowanego przez łódzki magistrat.
- Udało się zebrać cały wkład własny - 70 tys. zł - warunkujący udział w tym konkursie. Zaangażowałem się w pomoc przy zbiórce pieniędzy na tę produkcję, ponieważ jestem przekonany, że ta łódzka perła - Stary Cmentarz - dobrze pokazana przyciągnie turystów. - mówi Maciej Grubski, senator RP, wspierający projekt.
- Ten film będzie doskonałym materiałem promocyjnym Łodzi, pokazującym jej korzenie i ludzi, którzy budowali świetność naszego miasta. - dodaje Tomasz Kacprzak, przewodniczący Rady Miejskiej, który przyjął patronat nad produkcją filmu.
Jak mówi reżyser-dokumentalista Andrzej Czulda, "Nekropolis" nie będzie jedynie filmem przedstawiającym zabytkowe nagrobki - Nakręcimy kilka inscenizacji przybliżających tę europejskiej klasy nekropolię a wraz z nią znanych i ważnych historycznie łodzian. - mówi reżyser.
- "Nekropolis" jest również okazją do rozpoczęcia dyskusji o ratowaniu takich łódzkich zabytków jak kaplica Scheiblera, cały Stary Cmentarz i inne tego typu obiekty. Wpisuje się w nasze coroczne dyskusje o dofinansowywaniu zabytków Łodzi nie będących własnością Miasta. - mówi przewodniczący T. Kacprzak - Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się zwiększyć dofinansowanie renowacji takich obiektów do minimum 7-8 mln zł.
- Za wsparcie i pomoc w zebraniu środków na produkcję dziękujemy szczególnie przewodniczącemu Tomaszowi Kacprzakowi, Marszałkowi Województwa Włodzimierzowi Fisiakowi, oraz redakcjom, których relacje bardzo nam w tym dziele pomogły. Dziękujemy tym, którzy nas wspierają i tym, którzy trzymają kciuki, by nam się powiodło w konkursie - dodaje Andrzej Traczykowski, dyrektor łódzkiej Wytwórni Filmów Oświatowych, przyszły producent filmu.

Źródło informacji: Biuro Rady Miejskiej

 

 

 


Project by Betinho
Wszelkie prawa zastrzeżone