Strona główna

Biografia

Filmografia

Z prasy

Inne

Opowiadania

Kontakt


Andrzej B. Czulda

- Na Starym Cmentarzu będą kręcić film Nekropolis -
 

- Zaczęły się prace nad filmem "Nekropolis"
- Przez trzy dni przygotowywana jest dokumetacja

Filmowcy pojawili się już na cmentarzu. Na razie jeszcze bez kamer i specjalistycznego sprzętu. Trójwyznaniowy Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej będzie tematem filmu Andrzeja Czuldy "Nekropolis".
Przez pryzmat zabytkowych, często zniszczonych pomników i nagrobków, film ma opowiadać o wielokulturowości Łodzi. Powstaniu "Nekropolis" kibicował senator Maciej Grubski. Produkcja w większości finansowana jest przez Urząd Miasta. Do powstania filmu dołożyły się także inne instytucje, MPK, Klub Łódź Kaliska, Opal Property Developments, PKO Bank Polski, Urząd Marszałkowski, firma Klepsydra. Patronat nad produkcją objął marszałek województwa łódzkiego i przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi.
Przez trzy dni filmowcy spacerują po cmentarzu i uzupełniają notatki. Analizują poszczególne ujęcia, wyliczają, jakiego sprzętu będą potrzebować.
- Architektura, jako tematyka, wymaga wielu środków technicznych, żeby zdjęcia nie były zbyt statyczne - podkreśla Krzysztof Sułek, kierownik produkcji. - Teraz tworzymy scenopis i na jego podstawie powstanie lista potrzebnego sprzętu i urządzeń.
Poza obrazami z cmentarza w filmie będą inscenizacje, pokazane zostaną też pałace łódzkich fabrykantów.
- Nie chcemy pokazywać Łodzi z poziomu człowieka - podkreśla Jacek Siwecki, operator. - Film ma ukazać obiekty z takiej perspektywy, z jakiej zazwyczaj nikt ich nie ogląda.
Początek zdjęć na przełomie września i października.
Adam Kuźmicki

 

 

 


Project by Betinho
Wszelkie prawa zastrzeżone