Strona główna

Biografia

Filmografia

Z prasy

Inne

Opowiadania

Kontakt


Andrzej B. Czulda

- Nekropolis dla cudzoziemców -
 

Przez kilka dni reżyser Andrzej Czulda, operator Jacek Siwecki i kierownik produkcji Krzysztof Sułek, przechadzali się po Starym Cmentarzu przy Ogrodowej. Przygotowywali dokumentację do filmu "Nekropolis".
Przez pryzmat trójwyznaniowego cmentarza filmowcy chcą opowiedzieć o ludziach tworzących niegdyś potęgę Łodzi. Twórcy zakładają, że film może pomóc w ratowaniu zabytków Starego Cmentarza, przede wszystkim kaplicy Scheiblera. Żeby tak się stało, musi trafić za granicę.
- Poza Polską powinny powstać przynajmniej trzy wersje językowe - rosyjska, niemiecka i angielska - przekonuje senator Maciej Grubski, orędownik powstania filmu. - Przecież ma promować Łódź i województwo także wśród zagranicznych turystów i ludzi, których korzenie wywodzą się z Łodzi.
Senator Grubski obiecał pomoc w szukaniu pieniędzy na wersje językowe, uważa jednak, że w ich produkcję powinno zaangażować się miasto. Realizatorzy "Nekropolis" podkreślają, że bardzo skromny budżet nie uwzględnia przygotowania filmu w kilku językach.

 

 

 

 


Project by Betinho
Wszelkie prawa zastrzeżone