Strona główna

Biografia

Filmografia

Z prasy

Inne

Opowiadania

Kontakt


Andrzej B. Czulda

- Łódź prezentuje filmy w Odessie -

Do 6 września trwa w Odessie, która jest miastem partnerskim Łodzi, 10. Festiwalu Polskiego Kina. Organizatorami festiwalu są łódzkie Muzeum Kinematografii i Urząd Miasta Łodzi. Festiwal odbywa się z okazji przypadającego 1 września święta Odessy.
W kinoteatrze Maski trwa pokaz współczesnych polskich filmów fabularnych i dokumentalnych. Tegoroczna edycja prezentuje filmy fabularne zrealizowane w ciągu dwóch ostatnich lat oraz wybrane pozycje krótkometrażowe, animowane i dokumentalne.
Dla upamiętnienia 65. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Ghetto został przygotowany specjalny program filmów dokumentalnych, podczas którego pokazany zostanie wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą znakomity "Fotoamator" (1998) Dariusza Jabłońskiego z udziałem Honorowego Obywatela Miasta Łodzi, Arnolda Mostowicza oraz film "Bajki z krainy pieców" (2008) Andrzeja Czuldy, obraz o miłości, która pozwoliła przetrwać pobyt w niemieckich obozach zagłady.
W głównym nurcie przeglądu Ukraińcy zobaczyli i jeszcze zobaczą: "Głosy wewnętrzne" w reż. Krzysztofa Zanussiego, "Jeszcze nie wieczór" Jacka Bławuta, "33 sceny z życia" Małgorzaty Szumowskiej, "Wino truskawkowe" Dariusza Jabłońskiego, "Idealnego faceta dla mojej dziewczyny" Andrzeja Saramonowicza, "Mała Moskwę" Waldemara Krzystka, i "Boisko bezdomnych" Katarzyny Adamik.

Anna Pawłowska

 

 

 

 


Project by Betinho
Wszelkie prawa zastrzeżone