Strona główna

Biografia

Filmografia

Z prasy

Inne

Opowiadania

Kontakt


Andrzej B. Czulda

- Przepiękny film o zabytkach Starego Cmentarza w Łodzi wciąż leży na półce -

Film "Nekropolis", prezentujący zabytki Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej, obejrzą senatorowie, a być może także posłowie. Tymczasem Urząd Miasta Łodzi nie ma zamiaru wydać ani złotówki, by film skopiować na płyty CD i dołączyć do materiałów promujących Łódź.
- Marszałek Senatu zgodził się na prezentację, cieszę się, bo to promocja Łodzi i wspaniały film - mówi Maciej Grubski, senator PO, który pomagał zebrać fundusze na produkcję "Nekropolis". - Zaproszę na pokaz władze miasta, może zrozumieją, że kilkadziesiąt tysięcy na kopie, to nic w porównaniu z zyskami promocyjnymi.
"Nekropolis" w reżyserii łodzianina Andrzeja Czuldy, to film opowiadający o zabytkach Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej. W założeniach twórcy i producenta - Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi - film miał być materiałem promocyjnym miasta. Ale biuro promocji musi znaleźć w budżecie pieniądze na skopiowanie filmu na płyty CD w kilku wersjach językowych.
Kopii nie będzie mimo zabiegów senatora Grubskiego, który monitował w tej sprawie u byłego prezydenta Jerzego Kropiwnickiego, pisał też pisma do Tomasza Sadzyńskiego, pełniącego funkcję prezydenta.
W odpowiedzi na kolejny monit Tomasz Bartosiak, szef biura promocji, pisze, że biuro nie ma pieniędzy na płyty. Ale podtrzymuje "wolę zakupu określonego nakładu wydanych płyt z przeznaczeniem do dystrybucji" w celach promocyjnych. Ale Wytwórnia Filmów Oświatowych, ani reżyser nie mają pieniędzy na kopie.
- Niebywałe! Warszawa promuje Powązki, a Kraków - Rakowice, gdzie tylko mogą - dodaje senator PO. - A Łódź na Stary Cmentarz nie ma funduszy.

Monika Pawlak

 

 

 


Project by Betinho
Wszelkie prawa zastrzeżone