Strona główna

Biografia

Filmografia

Z prasy

Inne

Opowiadania

Kontakt


Andrzej B. Czulda

- "Nekropolis" w parlamencie -

Nie ma wielkich szans, aby film "Nekropolis", prezentujący zabytki Starego Cmentarza przy Ogrodowej, stał się materiałem promocyjnym miasta. Zamiast turystów czy znamienitych gości odwiedzających Łódź obejrzą go senatorowie i może posłowie.
Wiesława Zewald, wiceprezydent Łodzi, w piśmie do senatora Platformy Obywatelskiej Macieja Grubskiego napisała, że "jest ogromnym zaszczytem przedstawienie produkcji w tak prestiżowym kręgu". Złożyła też senatorowi "serdeczne gratulacje", że będzie miał okazję pokazać film w Senacie.
Pismo pani wiceprezydent to odpowiedź na zaproszenie dla władz Łodzi na projekcję do Senatu, które wysłał Maciej Grubski. - Słowa, słowa, słowa, które nic nie znaczą - mówi senator PO. - Oczekuję od władz konkretnego działania, czyli promowania miasta z pomocą tego filmu.
"Nekropolis" łodzianina Andrzeja Czuldy to film dokumentalny o zabytkach Starego Cmentarza i fabrykanckich rodach XIX-wiecznej Łodzi. W założeniach twórcy i producenta - Wytwórni Filmów Oświatowych - miał być materiałem promocyjnym miasta. Ale biuro promocji musi znaleźć pieniądze na skopiowanie filmu na płyty DVD w kilku wersjach językowych. Płyty miały dostawać delegacje odwiedzające miasto, można by je sprzedawać turystom.
Kopii nie będzie, mimo zabiegów senatora Grubskiego, który monitował w tej sprawie u byłego prezydenta Jerzego Kropiwnickiego i teraz u Tomasza Sadzyńskiego. Za każdym razem dostaje odpowiedź: miasto chętnie odkupi kopie filmu na płytach, ale pieniędzy na ich dalsze kopiowanie nie ma.

 Monika Pawlak

 

 

 


Project by Betinho
Wszelkie prawa zastrzeżone