Strona główna

Biografia

Filmografia

Z prasy

Inne

Opowiadania

Kontakt


Andrzej B. Czulda

- Nieznany Kraków - Filmowcy na tropie baroku -

 

- Pokażemy wam Kraków, którego jeszcze nie widzieliście, wnętrza, które pomimo tego że codziennie odwiedzane są przez tysiące ludzi, to jednak kryją niejedną zagadkę - zapowiada Andrzej B. Czulda, reżyser realizowanego od kilku dni filmu dokumentalnego noszącego roboczy tytuł “Barokowy Kraków”.


Narratorem dokumentu, który ma być pierwszym portretem pochodzących z epoki baroku zabytków Krakowa, jest profesor Tadeusz Chrzanowski.
Ekipę filmowców spotkaliśmy w piątek w kościele ojców Pijarów, gdy próbowali dotrzeć do najbardziej ukrytych zakamarków kościoła. Realizowany przez łodzianina Andrzeja B. Czuldę i “krakusa” Jacka Siweckiego film trwać ma 30 minut i – jeżeli zyska pozytywne oceny – stanie się początkiem całego cyklu – mówi Czulda. W produkcji “Barokowego Krakowa” uczestniczy krakowska telewizja i Wytwórnia Filmów Oświatowych, a jego realizację poparli finansowo prezydent Józef Lassota, wojewoda Tadeusz Piekarz oraz Rada Europy i UNESCO. Film zostanie pokazany w telewizji, a oprócz tego znajdzie się w sprzedaży na kasetach wideo. Jego autorzy zapewniają, że zarówno sposób pokazania Krakowa, jak i miejsca, które zostaną sfilmowane, wprawią w zaciekawienie nawet rodowitych krakowian.
WG
foto: Tomasz Markowski

 

 

 

 

 


Project by Betinho
Wszelkie prawa zastrzeżone