Strona główna

Biografia

Filmografia

Z prasy

Inne

Opowiadania

Kontakt


Andrzej B. Czulda

- 32 MFFK - Wędrówki po krakowskim baroku -

 

W zeszłym roku pisaliśmy o realizacji sponsorowanego przez Urząd Miasta Krakowa i Urząd Wojewódzki filmu dokumentalnego “Barok krakowski”. Wczoraj w kinie “Mikro”, w ramach bloku pozakonkursowego zrealizowany przez Andrzeja B. Czuldę film pokazany został krakowianom.
“Zaletą tego filmu jest znakomity komentarz profesora Tadeusza Chrzanowskiego oraz pietyzm w ukazaniu unikalnych zabytków – twierdzili wychodzący z pokazu krytycy. Film, którego realizacja kosztowała, jak nam zdradził jego reżyser, 790 mln starych złotych rozpowszechniany jest w wersji polskiej i francuskiej na kasetach wideo. Znalazł się także w archiwum Rady Europy. Andrzej B. Czulda gromadzi obecnie środki na realizację kolejnych filmów o krakowskich zabytkach (“Krakowski Gotyk” i “Krakowski Renesans”). W dalszej przyszłości chce także zrealizować film o wizycie cesarza Franciszka Józefa w Krakowie.
Dzisiaj w ramach pozakonkursowych pokazów 32 MFFK na szczególną uwagę zasługują filmy Jirziego Trnki (21.30 “Kijów”) oraz II część bloku pod nazwą “Z kart PRL-U” (22.00 “Mikro”).
WG, ZM

 

 

 

 


Project by Betinho
Wszelkie prawa zastrzeżone