Strona główna

Biografia

Filmografia

Z prasy

Inne

Opowiadania

Kontakt


Andrzej B. Czulda

- Kręcimy Kraków -

 

W łódzkiej Wytwórni Filmów Oświatowych i Programów Edukacyjnych powstaje cykl filmów o zabytkach Krakowa. Reżyserem serii jest Andrzej Czulda, autorem zdjęć Jacek Siwecki. Pierwszy film “Barok krakowski” powstał w WFOiPE w 1994 roku, przy współpracy Krakowskiego Ośrodka Telewizji Polskiej S.A. Przy realizacji filmu pomagała Rada Europy i sponsorzy, wśród których były urzędy miejski i wojewódzki w Krakowie. Przewodnikiem po barokowym Krakowie jest w filmie profesor Tadeusz Chrzanowski, który pojawia się też w kolejnych częściach serii.
W zeszłym roku powstały kolejne odcinki cyklu “Złota jesień krakowskiego średniowiecza” i “Kraków w mrokach gotyku”. Na realizację czekają “Kraków doby pierwszych Piastów”, “Krakowskie oblicza renesansu i manieryzmu”, “Krakowska epoka romantyzmu”.
Niedawno pojawili się nowi koproducenci filmu – Studio Filmów Animowanych w Krakowie i sponsorzy – Powszechny Bank Inwestycyjny. Jednak rozmiary przedsięwzięcia zmuszają WFO do poszukiwania kolejnych inwestorów, którzy wspomogliby realizację.
Reżyser i producenci chcą, by seria uświetniła obchody 2000 roku, kiedy Kraków będzie jedną z dziewięciu europejskich stolic kultury. AP

 

 

 

 


Project by Betinho
Wszelkie prawa zastrzeżone