Strona główna

Biografia

Filmografia

Z prasy

Inne

Opowiadania

Kontakt


Andrzej B. Czulda

- Piękno Starego krakowa - Łódzki film o zabytkach -

 

Po półtorarocznej przerwie wróciła do naszego miasta ekipa filmowa pod wodzą reżysera Andrzeja B.Czuldy, by nakręcić trzecią część dokumentalnej serii “Oblicza krakowskiej kultury”.

Tym razem filmowcy z Łodzi skupili się na zabytkach, które “zagrały” główną role w obrazie “Krakowskie oblicza renesansu i manieryzmu”. – Dzięki życzliwości gospodarzy kościołów i muzeów, udało się nam utrwalić na taśmie obiekty i eksponaty, które często nie są dostępne dla zwiedzających – mówi Krzysztof Sułek, kierownik produkcji filmu, który powstał w całości bez dotacji krakowskich władz i instytucji. – Po otrzymaniu na poprzednie części cyklu groszowych dotacji, tym razem nie zwracaliśmy się do magistrackich urzędników o dofinansowanie – dodaje Andrzej B.Czulda, który zaprosił na plan, w roli konsultanta i lektora, wybitnego krakowskiego znawcę sztuki, profesora Tadeusza Chrzanowskiego.
Realizowany od poniedziałku do dziś film, a także “Złota jesień krakowskiego manieryzmu”, do której dokręcano zdjęcia plenerowe, wyemitowane zostaną w telewizji publicznej najprawdopodobniej w sierpniu. Nieco później możemy spodziewać się ich wydania na kasetach video. (ART.)


Łódzka ekipa filmowa kręci kolejną część serii “Oblicza krakowskiej kultury”
Fot. Anna Osetek

 

 

 

 


Project by Betinho
Wszelkie prawa zastrzeżone