Strona główna

Biografia

Filmografia

Z prasy

Inne

Opowiadania

Kontakt


Andrzej B. Czulda

- Czy "Nekropolis" upamiętni Łódź? -
 

Cmentarz przy Ogrodowej, pokazujący korzenie wielokulturowej Łodzi, zasługuje na dobry dokument filmowy. Od kilku miesięcy zabiegam, by zapis na ten cel znalazł się w budżecie Miasta. - poinformował przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Grubski. Do idei promocji Łodzi poprzez pokazanie unikatowego trójwyznaniowego Starego Cmentarza w wersji filmowej przychyla się także Prezydent.
- Pojawiła się nadzieja, że mój pomysł na film "Nekropolis" ma szanse realizacji. - mówi reżyser Andrzej Czulda. - Udało mi się pokazać historię Krakowa poprzez architekturę miasta, tworzonego w różnych epokach. Łódź zasługuje na swoją niekonwencjonalną opowieść. Mój scenariusz, pokazujący miasto poprzez wybitne postaci je tworzące i mające swe grobowce, które są arcydziełami sztuki, to materiał na film doskonale promujący Łódź.
Łucja Robak z Fundacji na Rzecz Ratowania Kaplicy Karola Scheiblera dodaje, iż każda forma upamiętnienia przeszłości Łodzi a szczególnie ocalenia perły historyczno architektonicznej jaką jest Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej jest warta zachodu. Dlatego trzeba wołać - jak mówi - do władz i do Pana Boga, by zamysł się udał.

 Biuro Rady Miejskiej

 

 

 


Project by Betinho
Wszelkie prawa zastrzeżone